33333333333 80x80 - 5راز برای داشتن جذابیت
وبینار هوش کلامی
مرداد ۱۳, ۱۳۹۶
زیپ شده 80x80 - 5راز برای داشتن جذابیت
قدرت کلمات :
شهریور ۱, ۱۳۹۶
نمایش همه

۵راز برای داشتن جذابیت

2 - 5راز برای داشتن جذابیت

۵ راز برای داشتن جذابیت :

هر چه بیشتر سعی کنید دیگران در رویارویی با شما احساس مهم بودن داشته باشند جذابیت شما در نظر آنها بیشتر خواهد بود. خوشبختانه ما میدانیم چگونه کاری کنیم تا دیگران احساس فوق العاده ای نسبت به خود داشته باشند. این رفتار کلیدی در پنج کلمه می¬تواند خلاصه شود:
پذیرش، قدردانی، مقبولیت، تحسین و توجه.

 اولین راز جذابیت :پذیرش

بزرگترین هدیه ای که میتوانید به دیگران بدهید «داشتن دیدگاه مثبت به آنها بدون هیچ شرطی» است. یعنی به طور کلی آنها را بدون هیچ شرطی قبول کنید. هرگز انتقاد یا سرزنش نکنید. آنها را به طور تمام و کمال بپذیرید طوری که گویی آنها معجزه¬ی طبیعت هستند. این نقطه شروع برای مجذوب کردن دیگران است.
حالا چگونه پذیرفتن محض را بیان کنید؟ این کار ساده¬ ای است.
لبخند بزنید! اگر به محض دیدن دیگران به آنها لبخند بزنید، عزت نفس آنها خود به خود جهش چشمگیری می¬یابد. نسبت به خود احساس خوش ¬آیندی می¬یابند. احساس می¬کنند فرد مهم و با ارزشی هستند و از فردی که چنین احساسی به آنها داده است خوششان می¬آید. شما را فرد جذابی میدانند بدون این که حتی لب به سخن گشوده باشید.

 دومین راز جذابیت:قدردانی

هرگاه در مقابل کارهایی که دیگران انجام می¬دهند چه کوچک و چه بزرگ، تشکر و قدردانی کنید عزت نفس آنها بالا میرود. احساسی ارزشی و احترام می¬کنند. احساس می¬کنند صلاحیت و توانایی دارند. خودانگاری آنها ارتقاء می¬یابد و به خود احترام بیشتری می¬گذارند.

.jpg - 5راز برای داشتن جذابیت

حالا شما چه می کنید تا این احساس فوق العاده در دیگران ظهور پیدا کند؟ در هر شرایطی به هر دلیل کوچک و بزرگی بگوئید متشکرم. عادت کنید از هر کسی در دنیا برای هر کاری که انجام می¬دهد تشکر کنید. از همسرتان برای کمکش تشکر کنید. از فرزندان¬تان برای انجام هر کاری که باعث رضایت شما می¬شود تشکر کنید.
در این صورت بازدهی دو برابر می¬شود: وقتی به کسی لبخند می زنید یا از او تشکر می کنید، نه تنها عزت نفس و احساس مهم بودن در آن فرد ناگهان بالا میرود بلکه در مورد خودتان نیز همین اتفاق می¬افتد. هر بار چیزی می¬گوئید یا کاری می¬کنید که باعث می¬شود دیگران خودشان را بیشتر دوست داشته باشند در واقع باعث شده اید خودتان را بیشتر دوست داشته باشید.
در نتیجه هر چه بیشتر خود را دوست بدارید قطعاً دیگران را نیز بیشتر دوست خواهید داشت و به آنها احترام خواهید گذاشت و هر قدر بیشتر خود را دوست بدارید نگرانی شما نسبت به این که آیا تأثیر مثبتی دارید یا نه کمتر خواهد شد و طبیعتاً جاذبه¬ی بیشتری نیز خواهید داشت.

 سومین راز جذابیت :مقبولیت

گفته می¬شود که کودکان برای آن [مقبولیت] گریه می¬کنند و بزرگترها برای آن می¬میرند. همه¬ی انسانها در طول زندگی به طور نیمه آگاهانه نیاز به مقبولیت در کارها و پیشرفتهایشان دارند. یک مقدار تایید هرگز نمی¬تواند فرد را برای مدت طولانی راضی کند. این نیاز همیشگی است، درست مانند نیاز به غذا و استراحت. کسانی که از هر فرصتی برای تایید و اظهار آن به دیگران استفاده می¬کنند همیشه با آغوش باز در همه جا پذیرفته می¬شوند.
شاید تعریف بهتر مقبولیت، تایید باشد. این موضوع آنقدر مهم است که بعدا دوباره در مورد آن صحبت خواهیم کرد. فقط به خاطر داشته باشید اگر کار دیگران را تایید کنید باعث می¬شوید، عزت نفس آنها به اوج خود برسد. احساس فوق¬العاده¬ای نسبت به خودم می¬یابند و شما را فردی جالب، فهیم، بسیار دوست داشتنی و بسیار جذاب خواهند دانست.

 چهارمین راز جذابیت : تحسین

همان طور که آبراهام لینکلن گفته است، همه انسانها از تحسین شدن لذت می¬برند. وقتی به خاطر ویژگی، دارایی یا پیشرفت دیگران صادقانه و از صمیم قلب دیگران را تحین کنید، بی¬اختیار آنها احساس بهتری نسبت به خود پیدا می¬کنند. احساس می¬کنند مورد تصدیق و توجه قرار گرفته¬¬اند و مهم و با ارزش هستند بالطبع خود و شما را بیشتر دوست خواهند داشت.
یکی را به خاطر جنس لباسش تحسین کنید. دیگری را به خاطر یک ویژگی، مانند وقت شناسی یا استقامت تعریف و تحسین کنید. می¬توانید فردی را به خاطر بردن جایزه یا رسیدن به یک هدف تحسین کنید.

.jpg - 5راز برای داشتن جذابیت

کارهای کوچک را نیز مانند کارهای بزرگ تحسین کنید. همیشه به دنبال چیزی برای تعریف کردن باشید، هر بار که این کار را می¬کنید میزان علاقه¬ی آن فرد به شما بیشتر میشود و مجذوب شما می¬شود.

پنجمین راز جذابیت : توجه

این مسئله شاید مهمترین ویژگی باشد. این ویژگی موضوع جندین فصل بعدی خواهد بود. قدرتمندترین رفتار بارای ایجاد عزت نفس توجه است و آن کلیدی است برای یافتن سریع قدرت جاذبه. وقتی توجه زیادی به دیگران داشته باشیم، آنها احساس می¬کنند ارزش و اهمیت بیشتری دارند و در نتیجه بیشتر ما را دوست خواهند داشت.
این پنج موضوع قدرتمندترین ابزار ایجاد عزت نفس هستند که تا کنون شناخته شده¬اند. اگر با تمرین در این پنج ویژگی استاد شوید یکی از جذابترین ومونرترین افراد در میان اجتماع و افراد حرفه¬ای خواهید شد.

تمرین عملی برای جذابیت :

بار دیگر وقتی با فردی که برایتان مهم است یا حتی کسی که با او کار می¬کنید رو به رو شدید این تمرین را انجام دهید: فرض کنید وقتی جوان بودید یک دوست صمیمی داشتید که خاطرات مهم و احساس متشرکی از جوانی با او داشته¬اید. اما سالها گذشته است و ارتباطی با او نداشته¬اید. نمی دانید آن دوستتان کجا رفته است.
یک روز، وقتی در خیابان راه می¬روید.، یا شاید در اجتماعی مشغول کار هستید ناگهان او را آنجا می¬بینید! شوکه می¬شوید، متحیر می¬شوید و سیلی از خاطرات و محبتها شما را فرا می¬گیرد. برق شادی چشمهایتان موج میزند و به تنها چیزی که فکر می¬کنید این است که این تو هستی!
وای! از این که او را می¬بینید خیلی خوشحال می¬شوید. در آن لحظه احساس هیجان و شعف می¬کنید و خیلی احساسی و شاکر از دیدار او هستید.
حالا این بار وقتی با فردی یا شخصی که برایتان مهم است بخصوص کسی که خیلی دوستش دارید یا برایتان عزیز است روبه رو می¬شوید، این احساس وعکس العمل را نسبت به او داشته باشید طوریکه انگار بعد از مدت مدیدی بی خبری او را یافته¬اید، «تو اینجا هستی!» با صورتی خوشحال و با لبخند به او نگاه کنید. آن لحظه وانمود کنید آن فرد مهمترین فرد در دنیاست. در این صورت ان فرد هر کس که باشد فکر می¬کند شما بی نهایت جذاب هستید.

منبع : برایان تریسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب
برای دانلود آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا کتاب را برای شما ارسال کنیم.
اطلاعات شما هیچوقت با نفر سومی اشتراک گزاری نمیشوند
دانلود رایگان سی صفحه اول کتاب
برای دانلود آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا کتاب را برای شما ارسال کنیم.
اطلاعات شما هیچوقت با نفر سومی اشتراک گزاری نمیشوند